دوره ضیافت اندیشه استادان با عنوان اخلاق در پژوهش‌های علوم ورزشی اجرا شد

پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی بخش دوم و پایانی دوره دانش‌افزایی در قالب طرح ضیافت اندیشه برای اعضای هیئت‌علمی حوزه علوم ورزشی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، پس از برگزاری موفق بخش اول وبینار  ضیافت اندیشه استادان با عنوان "اخلاق در پژوهش‌های علوم ورزشی" و استقبال خوب علاقه مندان، صبح امروز سه شنبه 27 خرداد ماه دومین جلسه این دوره به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و با همکاری دانشگاه خوارزمی با تدریس دکتر انوشیروان کاظم نژاد، استاد برجسته دانشگاه تربیت مدرس و عضو کمیته اخلاق در پژوهش پژوهشگاه برگزار شد.
در این دوره ادامه مباحث هفته گذشته ارائه شد و انواع مطالعات تجربی و مراحل کار آزمایی بالینی، کورسازی (Blind) در کار آزمایی بالینی، نحوه تنظیم فرم رضایت نامه، نحوه انتخاب نمونه تحقیق، رعایت حقوق حیوانات در مطالعات حیوانی، رعایت اصول اخلاقی در توزیع پرسشنامه ها و انجام مصاحبه های کیفی و ارتباط آن با رعایت اخلاق توسط مدرس دوره بیان شد.
 در انتهای دوره، دکتر فریبا محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی پژوهشگاه ضمن قدردانی از همکاری صمیمانه دکتر کاظم نژاد، از برگزاری دوره های آشنایی با قوانین و مقررات دانشگاهی، اندیشه های سیاسی حضرت امام خمینی (ره)، و آمار و روش تحقیق ویژه اعضای هیئت علمی خبر داد.
 در پایان لوح تقدیری به رسم یادبود توسط دکتر حسین زارعیان، مدیر این دوره به نمایندگی از پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به دکتر انوشیروان کاظم نژاد مدرس دوره اهدا شد.